Kalamaja Päevad 2022 esinejad

Kahepäevane suursündmus toob kokku asumi elanikud ja sõbrad, et koos aega veeta, muuta kogukonna tunnet tugevamaks, kuulata head muusikat ja nautida autovabasid tänavaid. Lisaks kontsertidele toimuvad populaarseks muutunud tänavalaat, muusikaprogramm, põnevad ekskursioonid ja hoovikohvikud. Tutvustame sulle selle aasta Kalamaja Päevade esinejaid.

ERKKI OTSMAN & ALLAN JAKOBI

14.mai kell 11:00
Erkki Otsman & Allan Jakobi kavas “Šansoon ja tango” kõlavad ehedad prantsuse šansoonid ja argentiina tangod. Esitatult intiimses koosseisus: laul ja akordion. Kava märksõnadeks on emotsionaalsus ja rütmilisus.

www.otsman.com

KALAMAJA SEGAKOOR

14.mai kell 12:30

Kalamaja segakoor on rõõmsameelne ja kokkuhoidev laulukollektiiv Kalamajast. Koorile pandi alus Facebookis, kus mõned laululembesed Kalamaja elanikud hõikasid maha soovi üheskoos laulda ja sellest läkski veerema lumepall, millest praeguseks on välja kujunenud sajaliikmeline tore segakoor. Koorile annavad hääle ülitorelahedad dirigendid Kuldar Schüts (kuldne Schüts) ja Ksenija Grabova (kaunis Grabova).

https://www.facebook.com/kalamajakoorisobrad/
https://kalamajakoorblog.wordpress.com/meist-3/

JAAN-EERIK AARDAM

14.mai kell 13:15
Saaremaa juurtega multiinstrumentalist, laulja ja helilooja. Tema helikeel on minimalistlik ning tugineb R’n’B muusikast inspireeritud harmooniatele, soundiliselt küpsele kitarrimängule ning värviküllasele meesvokaalile. Jaan-Eeriku laulutekstid on isiklikud ja vahetud ning laetud emotsioonidega.

https://www.instagram.com/jaaneerikaardam/

MARA ON THE MOON

14.mai kell 15:15


Mara On The Moon on viiest inimesest koosnev bänd, kes naudivad vabal ajal koos jämmimist ja muusika loomist.
Bändiliikmed ammutavad inspiratsiooni erinäolistest muusikastiilidest, näiteks trip hopist ja post-pungist, aga ka indiest ja country rockist. Lisaks nendele mõjutustele põhineb bändi looming ka koosmängimise rõõmul. Mara On The Moon on:
Vadim Brikker – bass
Kelly Hrupa – vokaal, klahvid
Brian René Jensen – trummid
Gunnar Leheste – kitarr
Teele Tali – vokaal, klahvid

https://www.facebook.com/MaraOnTheMoon
https://www.youtube.com/channel/UCcc-EvamGOlaK119EiL2mAA
https://soundcloud.com/maraonthemoon

METAMORFOOS

14.mai kell 16:30

Metamorfoos on eestikeelne rock-indie-pop bänd, mis alustas tegutsemist 2020. aasta alguses, vahetult enne seda kui maailm korraks seisma jäi. Nende eesmärk on viiekesi luua meloodilist muusikat hingele, kehale ja südamele. Midagi tantsuks, midagi taustaks.

https://www.facebook.com/Metamorfoos-107412904380431 https://instagram.com/_metamorfoos

SU/MI

14.mai kell 17:30

su/mi on alternatiivsugemetega elektroonilist indie-poppi viljelev leitud perekond, mille liikmed on Jan Kuusemets (vokaal), Eke Allikvere (klahvpillid, vokaal, produktsioon) ja Frederik Welk (sõnad, visuaal). Neid liidab ühine kirg ja armastus üksteise ja muusika vastu. su/mi muusika kannab endas hingestatud ja olulisi sõnumeid, mille eesmärk on maailma mõtestada ning kergemaks ja paremaks muuta. Helipildis kohtub elektropop dramaatilise klaveriga, luues intiimse tunnete karusselli.

https://www.instagram.com/sumiband/
https://www.facebook.com/sumibandofficial/

Abraham Kenny

14. mai kell 18:15

Abraham Kenny’t võib kirjeldada, kui tõeliselt värvika taustaga artisti- professionaalne trummar Austraaliast, kes jättis kodumaa pinna üks aastakümme tagasi leidis enda loomingulise hinge hoopis baltikumi post-sovietlikus süngsuses. Artist kodustas enda jaoks juba muu kultuuri poolt hüljatud Linnahalli, saades tasapisi Tallinna undergroundi kultustegelaseks ning eestvedajaks.

https://abrahamkenny.com/
https://www.youtube.com/c/LinnahallRecords
https://abrahamkenny.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/abrahamkenny_page1
https://www.facebook.com/thediamondblow
https://vk.com/thediamondblow
https://www.instagram.com/thediamondblow/
https://open.spotify.com/artist/2K2vfWjcLeWkW2sTTACZ8e

I.N.T.A. SEGAKOOR

15.mai kell 11:00
I.N.T.A. segakoor alustas 2003. aastal, mil Musamari mudilaskoori laste vanemad otsustasid koos põnnidega laulupeole minna. Tänaseks ligi 20 aastat tegutsenud sõpruskond-segakoor on andnud kontserte eri paigus paljudel lavadel üle Eesti ning piiri taga, noppinud auhindu koorikonkurssidel ja helisenud kõikidel laulupidudel. Aastal 2014 andis koor välja originaalsete kooriseadetega teada-tuntud eestikeelseid unelaulude plaadi “Unelind”, mis nomineeriti Eesti kooriühingu aastapreemiale aasta kooriplaadi kategoorias.

https://www.facebook.com/musamari.segakoor

TSIRKUSESTUUDIO FOLIE NOORED ja “Kevadised trikid”

15.mai kell 11:30
“Kevadised trikid” on tsirkusestuudio Folie noorte erinevate gruppide kava Kalamaja Päevadel. Noored artstid tulevad lavale žongleerimisega, õhuakrobaatikaga ja tasakaalutrikkidega.

www.tsirkus.ee

SILVER JUSILO

15.mai kell 12:05

Silver Jusilo on laulja, muusik, ning laulukirjutaja, kes äsja andis välja oma teise autoriplaadi, mis kannab nime “Peatükk”. Albumi esimene lugu “Elu rüpes” kõlas ka Eesti Laul 2022 veerandfinaalis. Esimene album enda lugudega tuli välja juba 2018. aastal ning kandis nime “Olekud”. Kõiki nendel albumitel olevaid lugusid on võimalik kuulata Spotifyst. Silver omandas suure osa oma kitarrimängu oskustest Villu Talsi käe all, õppides 2015-2019 aastal Viljandi Kultuuriakadeemias pärimusmuusikat, kitarri erialal. Tule kindlasti ta kontserdile, et kuulata lugusid elust enesest või tõlgenda läbi sõnade ka omal läbi elatut.

https://www.facebook.com/SilverJusiloMusa
instagram.com/sjusilo

KHELYN

15.mai kell 13:00

Kelly Puhtla, artisti nimega KHELYN, on tegutsenud koos kitarrist Martin Kiviga ligi kolm aastat. Esinetud on nii erinevates kohvikutes, sünnipäevadel kui ka muudel üritustel üle Eesti. Esitlemisele tulevad nii coverid kui ka artisti enda kirjutatud lood, mis on pop ning pop-rock žanris. https://www.instagram.com/kellypuhtla/

Á LA FOLIE

15.mai kell 13:45

À la Folie on tsirkuse tänavaetendus Tsirkusestuudiolt Folie. Meeleolukas etendus on kantud suviselt nooruslikust vibe`st. À la Folie on täis meisterlikku žongleerimist ja akrobaatikatrikke, mida kaootilised artistid üksteise võidu esitada püüavad. À la Folie karakterid pärinevad esitajatelt ning said etendusse viimistletud koos lavastajatega Terje Bernadt ja Haide Männamäe.
Laval on (ilmumise järjekorras): Eliisabet Luure, Merili Anderson, Rasmus Randla, Mikk Bernadt, Paul Nurk ja Mia Erika Peterson
Live muusika viiulil Eliisabet Luure ja cajonil Mikk Bernadt
Tehniline teostus: Eero Druus
Treenerite kollektiiv: Terje Bernadt, Kaupo Pilder, Eero Druus, Mikk Bernadt, Natalia Cherneyko
Produtsent: Terje Bernadt

www.tsirkus.ee

EMMA JA LI DUO

15.mai kell 14:45
Emma Johanna Lepasoo (laul, klaver, kitarr) ja Li Langebraun (vokaal, kontrabass) astuvad üles Kalamaja päevade pealaval esmakordselt ühise duona. Emma on laulja ja laulukirjutaja, kes andis 2020 aastal välja autoriloomingu plaadi “Armastuse hiis”, kust alates on lahti rullunud tema professionaalne rada muusikas. Emma elab alates 2021 aasta sügisest Kalamajas – seega tule ja kuula oma kõrvaga, mis laule ta oma hubases köögis õhtuti küünlavalgel on loonud. Võib-olla on ta sinu naaber? Võta sõber kaasa ja tule ja uuri järgi!

Li Langebraun on tema hea muusikasõbranna naaberasumist, kes toetab etteastet kontrabassil ja pisut ka taustavokaalil. Li on hiljuti valminud Vanalinna kogukonnaaia kavandi autor ja ta on teinud koostööd varasemalt Kristjan Ükskülaga, laulnud segakooris HUIK! ja samuti tegev VHK koolis muusikaõpetajana.

Kalamaja päevade raames kõlab Emma kevadhõnguline autorilooming.

AJATAJU

15.mai kell 15:40
Ajataju on uus nähtus Eesti roki- ja räpimaastikul. Kombineerides funk’i ja rock’i vahelduva meloodilise ja peadpööritava räpiga, on erineva taustaga muusikud leidnud orgaanilise segu eri muusikakultuuridest. Ajataju muusika on mitmekülgne, leidlikult arranžeeritud, mõnusa sõnumi ja liugleva tunnetusega justkui kulgev aeg.
https://www.facebook.com/Ajatajuband
https://www.instagram.com/ajataju_band/

INDIVIIDID

15.mai kell 16:45
INDIVIID koosneb viiest sõbrast, kellel on suur austus leebe muusika vastu. INDIVIID viljeleb omaloomingut ja nende loomeprotsessi iseloomustab hästi asjade lebona hoidmine ja mis kõige tähtsam, et muusika oleks kaasahaarav nii kuulajale kui ka bändiliikmetele endile.

LEIONS

15.mai kell 17:30

Leions on 2018 aastal formuleerunud 4-liikmeline pop-rock band. Nende sound kombineerib elemente 90-ndate rock-muusikast ja kaasaaegsest pop-muusikast. Oma tegevusaastate jooksul on välja lastud 4 singlit ja muusikavideo. Singel “Edge” pälvis Raadio 2 nädala demo tiitli ja singel “Free” sai RockFm uute lugude playlisti top-i.

https://www.facebook.com/leionsband/

Kohtumiseni Kalamajas!

#kmp2022