Kalamaja Päevad 2022

14.-15. mail toimuvad järjekorras 12. Kalamaja Päevad.
Kahepäevane asumipidu toob kokku elanikud ja sõbrad, et koos aega veeta, muuta kogukonna tunnet tugevamaks, kuulata head muusikat ja nautida autovabasid tänavaid. Lisaks kontsertidele toimuvad populaarseks muutunud tänavalaat, lasteala programm, põnevad ekskursioonid ja hoovikohvikud. Kalamaja päevad on üks ägedamaid asumipidusid Tallinnas. “Siin saavad kokku vanad agulilood tulevikulinnaga. See on festival, mis liidab kogukonda ja tutvustab Kalamaja pärle” ütleb Jaak Juske festivali tutvustamiseks.

Festivali kahe päeva keskuseks on Salme Kultuurikeskuse ümbrus, kuid festival ise ulatub üle Kalamaja. Esinejad terve nädalavahetuse ulatuses erinevatel lavadel. Noorematele pereliikmetele oleme valmis seadnud põnevaid väljakutseid, sporti ning töötubasid. Tänavalaadale oleme kutsunud kõige paremad tänavatoidu pakkujad, osavad väiketootjad kes teevad suu magusaks ning tutvustavad põnevaid käsitöötooteid. Seiklejad pääsevad ekskursioonidega paikadesse mida iga päev ei näe. Arsenali keskuse parklas toimub uuskasutus-rattalaat. Loomulikult ei puudu traditsiooniline pikalauapidu kus on oodatud külalised laua taha oma maitsva toiduga, meeleolu aitab üles võtta Kalamaja Segakoor. Laupäeva õhtule paneb punkti järelpidu Merekindluses muusikasarjaga TIKS. Pühapäevaks on oma koduhoovi avanud kümned hoovikohvikud kes pakuvad oma kõige salajasemaid retsepte. Festivali peakorraldaja Raido Jaan Rei sõnul kohalikud ootavad väga, et asumipidu toimuks. Selle puhul korraldati lausa Teeme ära talgu, et kodukoht korda teha peoks. Kalamaja päevade ehk asumipäeva peo puhul on paljud majad planeerinud heisata riigilipu.

Tule festivalile kindlasti autovabalt, kohapeal on piisavalt kohti kuhu parkida jalgratas või tõuks. Bolt hoolitseb selle eest, et oleks piisavalt tõukse Kalamajas liikumiseks.

Kalamaja Päevade korraldus on suur koostööprojekt Tallinna Salme Kultuurikeskuse, Kalamaja Muuseumi, Kalamaja Raamatukogu, Tallinna Päeva, Põhja-Tallinna Valitsus, Arsenal keskuse, Patarei Merekindluse, Eesti Kunstiakadeemia, Teoteatri, Lennusadama, Kalju kogudusega.
Üritusele aitasid hoogu juurde lükata Bolt, C-Box, Kingivabrik

Võta rahulikult programm ette aadressil kalamajapaevad.ee
Kohtumiseni Kalamajas