Kalamaja Päevad Kalamaja raamatukogus 20. mail 2017

10-16  Slaidiprogramm ja näitus KALAMAJA VANADEL FOTODEL.
Tallinna ühe vanema asumina on Kalamaja hoonestatud alates 19. saj. teisest poolest. Suured tehased ja sadamad muutsid rahuliku kaluriküla kiiresti kasvavaks linnajaoks. Teine ilmasõda ja sellele järgnenud nõukogude võim jätsid Kalamajja tugeva jälje. Kogu see Kalamaja lugu on jälgitav vanade fotode kaudu. Näituse koostaja Jaak Juske.

10-16  Fotonäitus „MARUKARU SUVE MARU HIIUMAAL“ Kalamaja laste kunstisuvi 2016
Eelmisel suvel valis Kalamaja Laste kunstistuudio MARU KARU peatuspaigaks Hiiumaa metsad. Elati päris ehedat ürgelu, tegeleti koriluse ja küttimisega, uskudes loodusjõududesse ja jumalatesse …
Meeleoluka näitusega tutvustatakse stuudio eelmise suve tegevusi ja tehakse eeloleva suve plaane.

10-16  Avatud MÄNGUVÄLI „ MERE LAPSED“
Sügisesel koolivaheajal populaarseks saanud  mänguvälja saab kogu perega uuesti läbida. Saad tuttavaks nii päris mere asukatega kui ka muinasjutuliste tegelastega . Kõikjal raamatukogus  ootavad mängijaid ees ülesanded, ristsõnad, mõistatused, mängud, mis eeldavad raamatutest  küsimustele vastuste otsimist.

15.00   MEISTERDADA ON VAHVA!
Ookeanisügavuse salapära
Oled sa kunagi mõelnud …
miks kilpkonnad nutavad?
kas kalad magavad?
kas haid oskavad kõndida?
Avardame silmaringi müstiliste mereolendite kohta. Meisterdame üheskoos imelisi mereloomi.

10-16  RAAMATUTÄIKA
Müüme raamatuid, mida on raamatukogus suures eksemplaarsuses või millest on välja antud uusi trükke. Müügil eesti- ja venekeelsed raamatud ja ajakirjad. Hinnad alates 15 sendist.

10-16  RAAMATUVAHETUSRIIUL (tänaval ukse ees)
Pea kõigil meist on kodus raamatuid, mille oleme kord läbi lugenud, kuid vaevalt plaanime veel teistki korda lugeda. Kindlasti aga on olemas inimene, kes just seda raamatut vajab. Tooge raamat raamatuvahetusriiulile ja võtke endale sobiv raamat asemele.

  • Päeva jooksul vurab ringi raamatukogujalgratas „Raamat paneb rattad käima!“, millega saavad kõik huvilised tutvuda.

Jalgrattakastist saad laenata raamatuid, koomikseid ja ajakirju, kui Sul on kaasas Tallinna Keskraamatukogu lugejakaart.